1

Téma: CPO

Uvítala jsem velice, že máte v nabídce cpo. Chtěla jsem se zeptat, kdo jste měly/i možnost vyzkoušet, jak drží? Zatím mám jen Musk Abiyad a je to nádherná vůně s dlouhou výdrží. Nějaké další zkušenosti?

2 Naposledy upravil: Anakonda (10.8.2013 00:59:17)

Re: CPO

Mé postřehy ze zaslaných CPO. Jedním slovem - nádhera. Všechny krásně voní a drží, úžasné flakóny jsou třešinkou na dortu.

Více slovy nomicons/smile :

Musk Abiyad - sladší tělová vůně,  mošus a bílé květiny ohlazené vanilkou. Jemná, ale sytá, k zachumlání u bílé kávy.

Mukhallat Abiyad - zcela odlišná. Výrazně oudovo kořeněná se stopami vanilky na zřetelném orientálním podkladu. Myslím, že milovnicím oudových vůní se bude líbit. Ambra je zde hladká, sametová, našlehaná, výrazně oslazuje, ale není těžká, nechává prostor pro výše zmíněný oud.

Al Fustaan - jemnější cpo na vanilkovém základu, spojuje se zde decentní sladkost květin a rozšafnost koření. Celek je krásně propojený, celkem konvenční vůně, relaxační a klidná, něžně ženská.

Retaj - silná vůně. Jakýsi mix Rumby edt a Maraam cpo. Hřejivé koření, hřebíček, možná i pikantní kmín, vanilkové rohlíčky a letní ovoce. Krásně propojená a velmi výrazná.

Arjowaan - vytupuje badyán doplněný o jemný oud a sladkost broskví. To vše zalité vanilkovou zmrzlinou a jasmínem. V závěru se přidává šťavnatý nastrouhaný kokos.

Abraaj - žádné ovoce, samé květiny, frézie, sladká růže, vanilka na medovém základu, šafrán a santal v pozadí.

Tasneem - arabka z jiného soudku. Vlhký les, mech, smůla na provlhlé kůře borovic a spousta šišek. Později se přidává i cedr, ale dojem svěžesti rychle mizí a vůně sládne. Přidávají se zřetelné citrusy a jemně zkaramelizovaný cukr.

Fakhr Al Jamaal - veškerá sladkost světa, až zuby trnou, ale trnou krásně. Nejprve zaujme ambrovo santalovou dřevitostí a oblostí, později se přidá kakao a mléčné tóny. Gurmánka jako vyšitá.

Shajaan - převažují kandované citrusy, pomerančový květ, kapka vanilky a dřev. Vůně je vlastně docela svěží, tedy na orient.

Dodala bych, že vůně vůbec nejsou kýčovité, jsou osobité a všechny opravdu krásné, originální.

3 Naposledy upravil: Dana U. (6.8.2013 12:00:59)

DĚKUJEME
Velmi pěkně děkujeme za tak krásné popisy. Moc bychom si přáli, aby se k Vám připojovali další a další návštěvníci našich stránek a nebáli se podělit s ostatními o svoje zkušenosti s naším zbožím, e-shopem, psát svoje dotazy .....
Váš příspěvek zcela oprávněně zaslouží alespoň malou odměnu. Jako poděkování Vám na registrační e-mail zasíláme slevový kupón.

4

Děkuji, slevový kupon jsem ihned využila při dnešní objednávce. nomicons/smile
Jsem ráda, že se popisy líbí a věřím, že přiblíží někomu směr, jakým se ta která vůně ubírá. Arabky jsou úžasné, jejich vnímání je možná až lehce extatické, protože je v nich stále co objevovat a člověk nasává až do umdlení, aby obsáhl vše, co je vytváří.

5 Naposledy upravil: Anakonda (6.8.2013 15:45:02)

Dovolím si tedy doplnit popisy těch tří cpo, které mi pošta doručila dnes.

Anghaam - vůně se otevírá výraznějšími ovocnými tóny, ještě nedozrálá broskev se sametovým nádechem mošusu, červené velké jahody a maliny. Hustý olej se vpíjí do kůže, ovoce ustupuje růžovým květům bez zeleně stonků, v pozadí se tetelí sladká frézie a maličko zázvoru. Santalu bylo přidáno jen jemně, zato ambra tak po půlhodině začne dominovat. Není hutná jako v Amber Liquid Superior od Nematu,  nechává prostor sladkým plodům a sladkým květům, nedusí je, naopak, vyzdvihuje jejich sílu. Podbarvené je vše lehkým kořením. Závěr připomíná letní večer, kdy ze zahrady voní růže, z košíku natrhané ovoce, z hromádky usušeného prádla horké slunce, a z kuchyně se line vůně chladnoucí marmelády. Léto ve flakónu. 

Absherk - zatímco výše uvedená vůně je vysloveně dámská, Absherk je minimálně unisex. Výrazná oudová stopa podbarvená aquatickými tóny a mořskou slaností je sama o sobě stavebním kamenem. Bylinné tóny, které se přidávají později, jen zvýrazňují krásu oudu, možná jej mírně ohlazují. Cypřiše v závěru nejsou jen malými snítkami, ale celou alejí.

Al Gharqaan - květiny dodávají sametovou hloubku, jsou jako louka plná kopretin a heřmánku, kde se nade vším tyčí omamná magnólie. Vůně postupně sklouzává ke gurmánské vanilce a mandlím, sladkým, nepraženým, šťavnatým. A kdesi v pozadí "šmíruje" šafrán. Jen pokukuje, občas se odváží blíž, ale vládu nepřebírá.   

Všechny tři cpo disponují vynikající výdrží.

6

Děkujeme za doplnění dalších popisů i za objednávku a posíláme ještě jeden kupón.

7

Děkuji za krásné chvíle s parfémovým olejem Musk Abiyad nomicons/wub. K orientálním vůním zatím jen pozvolna hledám cestu, a daří se mi to i díky vám. Myslím, že budou dobrou volbou právě teď v teplém počasí. Musk Abiyad je v mé parfémové sbírce první vlaštovkou z parfémových olejů, je krásně sametový, pudrový, s lehkými květinovými nuancemi, prostě je nádherný a se skvělou výdrží! <3 Díky za váš e-shop - pěkné parfémy, slušné ceny (díky registraci ještě o něco nižšínomicons/wink ) a za rychlé vyřízení objednávky, precizní zabalení a milý dáreček. Ráda se nechám zlákat dalšími úžasnými vůněmi.