1

Téma: RECENZE CPO a EDP

Ráda bych se prostřednictím fóra podělila o zkušenosti a pocity z již vyzkoušených vůní:
AL SABBAER -  začátek vůně může připomínat lékořicový krém, ve kterém drhne nastrouhaná suchá křída. Ve skutečnosti se předvádí souhra bergamotové silice se špetkou prachu ze sušené pomerančové kůry. Po pár minutách se přidává vanilka, prostupuje a uhlazuje vůni.  Vůně mírně sládne a vláční. Typově připomíná Shalimar Parfum Initial (Guerlain) nomicons/tongue
FERSARA vůně se otevírá čerstvými a zelenými tóny bergamotu.Téměř ihned začne být ohlazována slušnou porcí tonky a vanilky, smyslně krémovatí. Jasmín a konvalinky nejsou dominantní, jsou přidány jen decentně, aby vůni občerstvily a nedovolily rozvinout se do přílišné sladkosti. Někomu může připadat jako čerstvější verze k Crave Couture Gold. nomicons/wub
AMBER OUD - tak to je pryskyřičná pohádka. Oudu se nebojte, žádnáhniloba ani hnůj se nekoná !  Ambras oudem předvádějí smyslnou souhru sladkých a vřelých tónů. Velice smyslná vůně, jakoby se stopou prachového kakaa. Na zimu jsem tuto vůni měla v zásobě spolu s Amber of Yemen (El Nabil), Fakrul Oud (El Aneeq) a musím bez jakéhokoliv pochlebování říci, že AMBER OUD od Oasis of perfumes je pro mě top ze zmiňované trojice.

KAWLAIDA - jednoduše řečeno, toto je arabská přibuzná k La VieEst Belle (Lancome). Začátek se otevírá ovocnými tóny rybízu, postupně vystupuje kosatcovo vanilkový základ, vytuněný pudrovým a peříčkovým šmrncem. Rozhodně vyzkoušejte, budete překvapené, jak se podobá LVEB. Pro mě naprostá jednička mezi kosatcovými pudrovkami. nomicons/rolleyes nomicons/wub

VICTORIA BLANC
- typově trochu připomíná CPO Fersara. Začátek se otevře v čerstvějších a nazelenalých tónech květin, okamžitě se přidává porce vanilky a krému. Velice smyslná, krémová, sametová. Jemně nasládlá, přesto se svěžími tóny. nomicons/silly

VICTORIA NOIR
- ač má tato kráska v názvu noir, tak mi něčím připomíná madam white – Crave Couture White – asi tou krémovostí. Od počátku je jasné, že tuto vůni by bylo lepší konzumovat ústy, než nosem. Je úžasně smyslně jedlá. Mírně nasládlá. Krásná kosatcová krémovka s tmavým lesním ovocem. Doporučuji.nomicons/w00t

SKIN COUTURE SIGNATURE - zbystřete ty, které 
máte v oblibě vůně Alien nebo Aline Essence Absolue (ThieryMugler). Začátek je ve stylu bílý jasmín, samý jasmín, všude jasmín…. Jasmín věrohodně přírodní, žádná syntetika. Po pár minutách se začínají jasmínové tóny zjemňovat , změkčovat, nastupuje vanilka s abmrou. Vůně se protepluje a lehce sládne. V tuto chvíli mi připomíná Alien Essence Absolue.  Povedená osobitá květinovka evropského stylu.nomicons/wub

EHSAS AL HUB
- tak toto je baletní vytoupení madam vanilky. Absolutnězapomeňte na sladkou vanilku alá vanilkový rohlíček, cukr se prostě nekoná. Vanilka vystupuje 100 % naturálně, podpořená lehkou živočišnou stopou pižma, se ubírá do nesladkých lehce medových tónů a jasně znatelných tónů švestkových povidel. Vůně je po celou dobu rozvíjení mírně živočišná, ke konci možná i trošku zakouřená ? Spolu s Gucci by Gucci, a Shalimar Ode a la Vanille… patří do trojice mých oblíbených orientálních parfémů. Raději nekupovat naslepo, někomu může možná vadit. Ale koho chytí, toho nepustí. Je taková nenechavá – nedá Vám pokoj ! nomicons/w00t    

KHAYAL AL ARAB
- při prvním přičichnutí se mi okamžitě vybavila orchideovějasmínová linie z J´Adore (Dior). V parfému se jakoby prolínají dvě polohy. Jedna je květinová, zastoupená bílou orchidí a  jasmínem. Druhá je gurmánská, v podoběvišní v čokoládě nebo teplé griotky. Obě polohy se mezi sebou vkusně prolínají a doplňují. Výsledkem je květinově gurmánská kráska s mírně hřejivou povahou.nomicons/wink

NADIA
- typově hodně připomíná CPO Sandra (Al Rehab). Liči,hruška, gardénie a jasmín jsou namixovány tak, že se mi vybavuje spíše vůně fialek. Vše zalité sladkým krémem s karamelovou krustou. Sandra je na začátku trošku ostřejší. Nadia je jemnější a uhlazenější. Jesli hledáte k Sandře verzi EDP, tak se zastavte a určitě zkuste Nadiu.nomicons/smile

P.S. Osobně mě uchvátily oleje od Oasis of perfumes. I když je každý typově jiný, osobitý, tak je každý mistrovsky vyvážený a excelentní. Doporučuji všem k vyzkoušení, najdete neuvěřitelnou pohádku s pekelnou výdrží.

tina nomicons/whistling

2 Naposledy upravil: savabi (7.4.2015 12:41:58)

Re: RECENZE CPO a EDP

AL SABBAER - ...Typově připomíná Shalimar Parfum Initial (Guerlain) nomicons/tongue 

a já si pořád říkala, co že mi to připomíná...nomicons/rolleyes  

... AMBER OUD od Oasis of perfumes je pro mě top ze zmiňované trojice....

zcela souhlasím, také je můj oblíbenýnomicons/kissing
....a děkuji za hezkou recenzi na Ehsas al Hub, měla jsem vzorek, jenže jsem ho někde zašantročila a nemohla si vzpomenout, zda mi voněl nebo ne....teď už si vzpomínám - voněl nomicons/smile

3

Re: RECENZE CPO a EDP

tak jsem vyzkoušela další vzorečky...
Masha´ar Ishaq - něžná, jemná, peříčková vůně. Pižmo s narůžovělými poupátky. Čistá bílá kráska, typově lze přirovnat k Musk Abiyad (Afnan). Příjemná pro evropské nosy. Vhodné jak pro náctileté, tak i pro ty, které se bojí těžkých vůní. nomicons/silly 
Respective Cute La Femme - v úvodu se představují čisté květiny. Nedokážu je přesně identifikovat, možná magnólie, frézie, růžové poupátko, možná i míza ze zelených listů rostlin - květiny vůni jakýmsi způsobem občerstvují. Do květinové linie vstupuje peříčkové pižmo. Elegantní, smyslná. Typově připomíná bílou nebo růžovou řadu niche vůní zn.Afnan. Respective Cute La Femme je pro mě rozhodně krásnější.nomicons/wub
Zakariat Al Mazi - rozhodně doporučji k vyzkoušení milovnicím Black Orchid (Tom Ford). Rozdíl mezi vůněmi nepatrný, cenový rozdíl značnýnomicons/sideways. Zakariat se vyvíjí stejně jako BO. Začátek je jako čokoládová laskomina naplněná ovocným želé. Dále se pokračuje v linii orchideje, jasmínu, pačuli a bergamotu. Doznívá lehce dřevitě, dřevo je prosáklé mokrými květinami. Pro mě jasný kandidát na pořízení velkého balení.   
Fadheela - tato vůně si najde místo na poličkách milovnic pryskyřičných chuťovek. Ambra se zde podobá nesladké medovině, která se vsakuje do sluncem rozpáleného dřeva. Medovina je mírně provoněná jasmínovým květem. Jakoby se se mezi sebou prolínaly a měnily tři linie - krémová, dřevitá a balzamická.Určitě vynikne v chladnějším období podzimu nebo zimy. Pro mě také kanidát na pořízení velkého balení.nomicons/rolleyes 
Gazateer - optimistická, ovocně květinová vůnička. Pomeranč a bergamot se prolínají s květinovými tóny. Pro smyslnost doplněno  vanilkou a šťávou z jahod. Slaďoučká, ale nepřeslazená. Přítulná, nádherná, hebká a jedlá. Fakt vydařená.nomicons/tongue 
Marafiz - vysloveně přivolávač dobré nálady. Smyslně vyladěná ovocně květinová souhra. Frézie s růžičkou a vanilkou jsou jasná záruka smyslnosti. Černý rybíz dodá šťávu a šmrnc. Mírně krémovatí. Další miláček z rodiny Oasis of perfumes.
.....a tak nezbývá, než se trochu ovládnout, aby nevykrvácela peněženka...

tina nomicons/whistling